8 platform, dzięki którym zaoszczędzisz czas studenta

Studia to jeden z najbardziej intensywnych okresów w życiu. Większości ludzi trudno jest zachować zdrową równowagę między życiem, pracą i nauką. Niemal każdy student musi radzić sobie z szybkim tempem nauki, lawiną zadań i niewielkim lub żadnym wsparciem z zewnątrz.

Nie oznacza to jednak, że musisz poświęcić cokolwiek w swoim życiu, aby osiągnąć świetne wyniki i pozostać aktywnym społecznie. Jeśli czujesz się przytłoczony, zawsze możesz skontaktować się ze swoim wydziałem i uzyskać pomoc.

Można też znaleźć wiele zasobów, które są bezpłatne lub dostępne dla przeciętnego studenta. Na tej liście znajduje się wiele platform, które są niezbędne w zakładkach każdego ucznia.

Paper Writer

Czy kiedykolwiek miałeś blokadę twórczą lub pisarską? Ten rodzaj blokady, kiedy czujesz niepokój na widok pustego pliku tekstowego, którego nie możesz zacząć zapełniać. Zdarza się to najlepszym z nas, a nawet profesjonalnym pisarzom. Jeśli uważasz, że utknąłeś, a termin jest zbyt bliski, czas poprosić o pomoc.

PaperWriter to platforma, która zapewnia swoim klientom pomoc w pisaniu od ekspertów. Jest to miejsce, w którym najlepsi pisarz prac badawczych online dzieli się wiedzą na różne tematy i zagadnienia. Jest to miejsce, w którym możesz dowiedzieć się, jak sprawić, by Twoje eseje były warte najwyższej oceny. Dzięki temu można zaoszczędzić sobie kilku godzin bólu głowy i cierpienia i od razu przejść do rzeczy.

Studyfy

Studyfy nie jest wyjątkowym serwis do edycji pracIstnieje wiele innych serwisów tego typu. Jednak łączy w sobie cechy, które zazwyczaj są rozproszone na różnych stronach internetowych. Może pochwalić się bogatą kolekcją próbek esejów i wskazówek dotyczących pisania akademickiego. Ponadto, uczniowie mogą znaleźć informacje na temat testów standaryzowanych, takich jak SAT i ACT.

Jednocześnie platforma oferuje pomoc profesjonalnych pisarzy, którzy pomogą Ci w edycji i korekcie Twoich projektów. Można nawet zamówić usługi korepetytora, jeśli niektóre materiały do nauki są trudne do zrozumienia.

Grammarly

Każdy z nas ma tendencję do pomijania własnych błędów podczas pisania. Jednocześnie potrafimy dostrzec każdy błąd w tekście napisanym przez kogoś innego. Mimo to nie ma w tym nic złego. Świeże spojrzenie pomaga obiektywnie ocenić treść.

Dlatego też prawie wszystkie firmy zatrudniają redaktorów i korektorów, którzy mogą poprawić napisany materiał. Jednak na studiach trzeba się nauczyć, jak sprawić, by to, co się pisze, było przede wszystkim dobre. Musisz więc rozwinąć swój głos i nauczyć się, jak używać argumentów, faktów, struktury i formułować skuteczne wnioski.

Program Grammarly został zaprojektowany tak, aby w ciągu kilku kliknięć dopracować Twoje teksty. Wystarczy kilka minut, aby dostrzec wszystkie błędy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Zachowaj tę stronę w zakładkach i korzystaj z niej podczas nauki i pracy.

SparkNotes

Wszyscy wiemy, jak trudno jest przeczytać pięćsetstronicową powieść do poniedziałku, a innych zadań nie da się odłożyć na później. Czasami wydaje się, że nie da się zrobić wszystkiego na czas i uniknąć oblania innych przedmiotów. Właśnie wtedy można zaoszczędzić trochę czasu i poszukać najważniejszych punktów fabuły w SparkNotes.

Nie ogranicza się ona tylko do literatury. Znajdziesz tu również materiały dotyczące filozofii, historii i wielu innych przedmiotów. Platforma pozwala szybko zorientować się, na co należy zwrócić uwagę.

Akademia Khana

Zawsze spotkasz się z tematami, które będą trudniejsze do zrozumienia niż zwykle. Nie musisz jednak czuć się zawstydzony, jeśli nie nadążasz za kolegami z grupy. Właśnie w tym przypadku Akademia Khana może zapewnić Ci łatwą i szybką pomoc.

Poziom Twojej wiedzy nie ma znaczenia. Materiały są dostosowane do każdego ucznia i skupiają się na istotnych aspektach danej dziedziny.

Platforma ta jest całkowicie bezpłatna i przystosowana do różnych urządzeń. Możesz więc korzystać z niej wszędzie i nie tracić zbyt wiele czasu na zgłębianie tematu.

Skillshare

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe spojrzenie na jakiś temat, musisz poszukać specjalistów. Jak można zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie zdobyć doświadczenie na najwyższym poziomie? Skillshare został stworzony dla osób z różnych środowisk i o różnym profilu zawodowym, a także dla studentów i absolwentów. Możesz dołączyć za darmo i uzyskać dostęp do setek zajęć i kursów prowadzonych przez liderów różnych branż i profesjonalistów w swojej dziedzinie.

Zaoszczędzisz znaczną ilość czasu, otrzymując informacje zwrotne od osób, które mają wieloletnie doświadczenie w interesującej Cię dziedzinie. Jest to również wygodna platforma do zdobywania dodatkowych umiejętności, które mogą być przydatne w karierze zawodowej lub skupienia się na czymś, co może być Twoim pocieszającym hobby.

Quizlet

Wiele osób uważa, że łatwiej jest uczyć się i rozumieć nowe informacje dzięki grom i flashcards. Jeśli masz problem z zapamiętaniem pewnych pojęć lub nauką nowego języka, możesz wypróbować metodę oferowaną przez Quizlet. Jest to platforma, która zapewnia pomoc w nauce różnych przedmiotów. Konstrukcja i sposób prowadzenia zajęć są łatwe do naśladowania.

Quizlet to bezpłatna platforma, na której można uczyć się tyle, ile się potrzebuje. Istnieje możliwość dostosowania harmonogramu i pracy nad kilkoma tematami jednocześnie. Jest to raczej dodatkowe narzędzie do nauki, a nie substytut zajęć. Może jednak poprawić jakość nauki i zaoszczędzić czas.

TickTick

Kluczem do tego, by mieć czas na wszystkie zadania i zajęcia dodatkowe, jest organizacja. Posiadanie harmonogramu i planu ułatwia życie na studiach. TickTick pozwala na stworzenie szczegółowego harmonogramu i planu z wygodnymi przypomnieniami. Usługa ta stanowi silną konkurencję dla innych aplikacji zwiększających produktywność, ponieważ można synchronizować dane z aplikacji z innymi urządzeniami i śledzić swoje postępy, nie pomijając niczego.

Świetnie sprawdza się również w projektach zespołowych, ponieważ możesz zapraszać innych do współpracy i udostępniać notatki w aplikacji. Udowodniono, że aplikacja TickTick skutecznie zwiększa produktywność i koncentrację. Jeśli potrafisz uporządkować swoje zadania i listy rzeczy do zrobienia, nie będziesz tracić czasu na prokrastynację lub mniej istotne zadania.

Podsumowując

Mimo że studia są trudne, nie oznacza to, że musisz komplikować sobie życie. Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie czasu jest rozpoczęcie od zorganizowania swojej przestrzeni, stworzenia harmonogramu i nadania priorytetu zadaniom według ich ważności. Inne platformy, takie jak Alchemy Tuition, są świetnym wyborem, jeśli szukasz korepetycji na poziomie podstawowym. Mogą one pomóc poprawić umiejętności pisania, wzmocnić pamięć lub zdobyć dodatkową wiedzę w danej dziedzinie.