Przekładki do segregatorów

przekładki do segregatorówGdy umieszcza się jakieś materiały w segregatorach powinno się zadbać o to, by były one przejrzyście ułożone. Dzięki temu będzie można się łatwiej zorientować, co gdzie jest i nie będzie się traciło czasu. Dobrym rozwiązaniem są między innymi specjalne indeksujące przekładki.

Jest to element, który ma sprawić, że poszczególne grupy dokumentów będzie można skutecznie od siebie oddzielić. W ten sposób wszystko będzie uporządkowane a użytkownik z łatwością znajdzie potrzebne mu dokumenty. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli z segregatora będzie wystawała część takiej przekładki ponieważ dzięki temu tak naprawdę wszystko będzie można łatwiej przeszukać i od razu będzie widać gdzie są interesujące nas elementy i dokumenty. Na przekładkach najlepiej jeśli znajdują się jakieś nadruki, które będą nas informowały o tym co się w nich znajduje. To na pewno dobre i praktyczne rozwiązanie.

Materiał

Tego rodzaju przekładki najczęściej wykorzystuje się z kartonu albo tworzywa sztucznego. Producenci mają bardzo wiele ciekawych pomysłów i tworzą różne przekładki, które mają mieć ciekawe formy estetyczne. Każdy może spokojnie wybrać dla siebie jakieś odpowiednie propozycje przekładek, które będą im najbardziej odpowiadać. Niektóre te wykonane z kartonu są dodatkowo laminowane, ponieważ to zagwarantuje ich lepszą wytrzymałość.

segregatoir przekładkiRozmiary

Oczywiście przekładki muszą być także dopasowane rozmiarowo do konkretnego segregatora. Dlatego do segregatorów A4 stosuje się przekładki w takim rozmiarze. I takich jest oczywiście najwięcej, ponieważ jest to najbardziej popularny rozmiar jeśli chodzi o wykorzystywane segregatory. Oczywiście są w sprzedaży również takie do innych rozmiarów, ale mają one już mniej różnych rodzajów niż te w formacie A4

Wpinanie

W większości przekładek mamy uniwersalne perforacje, dzięki którym można je wpiąć praktycznie do każdego segregatora bez większego problemu. będą one bardzo dobrze pasować także do różnego rodzaju skoroszytów i tam można będzie je także umieścić w miarę potrzeb.