Okładki segregatorów

okładka segregatoraOkładka w segregatorach powinna być sztywna. W związku z tym wykonuje się je z grubego kartonu. Dodatkowo pokrywa się ją specjalnym tworzywem, który sprawi, że będzie trwalsza i łatwiej będzie można ją czyścić.

W standardowej wersji okleina będzie obustronna. W wersji ekonomicznej pojawi się jedynie na zewnętrznej stronie. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość stosowania wymiennych etykiet w segregatorach. Czasami stosuje się również kartonowe okładki, które są lakierowane. Jednak najlepszym rozwiązaniem wydaje się być stosowanie segregatorów, które mają okładki z tworzywa sztucznego. W ten sposób można uzyskać efekt przeźroczystości. Innowacyjnym rozwiązaniem jest tworzenie okładek, które mają inkluzje z włókien drewnianych. Takie rozwiązanie jest o charakterze ekologicznym i budzi duże zainteresowanie kupujących.

Zwolennicy rozwiązań ekologicznych chętnie decydują się także na segregatory, które pokryte są specjalnie przygotowanym kolorowym kartonem. Jest to rozwiązanie funkcjonalne i oszczędne. Takie segregatory opisuje się na etykietach, które są doklejone w czasie ich produkcji. Gdy chce się zmienić opis trzeba przykleić nową etykietę.

segregator ekologicznyNajbardziej popularne są oczywiście segregatory dźwigniowe i one obecnie oferowane są w szerokiej gamie kolorów. Znajdziemy nawet miedziane, pastelowe czy piaskowe. W segregatorach mniej popularnych tych kolorów będzie już mniej i zostaną ograniczone do trzech czy czterech propozycji. Podobnie w przypadku dużych segregatorów A3 tych propozycji kolorystycznych będzie już zdecydowanie mniej.

Mamy obecnie takich producentów, którzy przygotowują nawet segregatory, które mają szczególne nadruki wykonywane często na indywidualne zamówienie klientów. Rozwiązaniem innowacyjnym będą także takie segregatory, które przeznaczone zostają specjalnie na nośniki danych. W tym przypadku mają one nieco inną formę dzięki której można je lepiej rozpoznać i odnaleźć.