Przekładki biurowe - rodzaje

przekładki numeryczneRodzaje przekładek biurowych do segregatorów:

- przekładki numeryczne – 1-5, 1-10, 1-12, 1-15, 1-20, 1-24, 1-31, 1-54

- przekładki alfabetyczne – z nadrukiem od A do Z

- przekładki w systemie miesięcznym, na których nadrukowane są skróty od angielskich nazw miesięcy : Jan, Feb, … Dec.

- przekładki typu ABC do teczek na akta osobowe – mogą mieć wycięte indeksy lub są to zwykle proste przedziurkowane karty z odpowiednim nadrukiem.

Jeżeli rejestry są gładkie, można je opisać indywidualnie zgodnie z treścią przechowywanych dokumentów. Przekładki z gładkimi indeksami najczęściej spotyka się różnokolorowe, jeśli nie w całości to przynajmniej na registrach - aby sąsiadujące indeksy różniły się, co ułatwia orientację w posegregowanych dokumentach. Dostępne przekładki w tej grupie występują w kompletach po 5, 6, 10, 12 lub 20 kart. 

Do grupy przekładek z pewnością można również zaliczyć przekładki do teczek wiszących. Mają one postać kartonowych obwolut z indeksami, z tym że nie wpina się ich, a jedynie wkłada do teczki. Można więc z teczki wyjąć interesujące nas posegregowane dokumenty, bez wnikania w pozostałe.

przekładki alfabetyczneMateriał

Przekładki z reguły są zrobione z kartonu lub tworzyw sztucznych. Producenci prześcigają się w pomysłach i wzornictwie w tym zakresie - możemy spotkać d szarych przekładek z polipropylenu po kolorowe z kartonu mylar. Dostępne są plastikowe kolorowe, białe kartonowe z nadrukami, kartonowe zabarwione, a także transparentne z kolorowego polipropylenu.

Registry przekładek często są wzmacniane i specjalnie laminowanie folią, co oprócz polepszenia walorów użytkowych pozytywnie wpływa na estetykę.