Segregator – specyfikacje techniczne

segregatory biuroweNajczęściej wykorzystywany segregator to oczywiście ten określony jako biurowy. Będzie on służył porządkowaniu dokumentów. Dzięki niemu będzie potem łatwiej odnaleźć się w takich dokumentach.

Segregatory mogą być wyposażone w dwa mechanizmy: dźwigniowy albo kołowy. Oczywiście rozstaw jest tak przygotowany, by pasował do standardowych dziurkaczy. Charakterystyczną cechą segregatorów będzie między innymi to, że na ich grzbiecie znajduje się otwór. Dzięki niemu wyciąganie segregatora staje się łatwiejsze.

Ogólnie dostępne są segregatory w trzech rozmiarach A3, A4 oraz A5. Okładki wykonuje się z twardej tektury, modele lepszej jakości dodatkowe są pokryte również zabezpieczającą folią. Wspólną cechą jest to, że na grzbiecie umieszcza się etykietę, którą można podpisać. W lepszych produktach etykieta jest wymienna, dzięki czemu można potem użyć segregator do innych celów.

Opis techniczny segregatora:

  • Okładka – to ważna część segregatora, która będzie między innymi decydować o tym jakie wartości techniczne i estetyczne będzie posiadał. Mamy okładki nieoprawione z litej tektury lub tworzywa sztucznego oraz okładki introligatorskie.
  • Wyklejka – to materiał, którym oklejona zostaje wewnętrzna część okładki. Najczęściej będzie to kolorowy albo biały papier. Czasami stosuje się również papier laminowany.
  • Okleina zewnętrzna – to materiał, którym okleja się zewnętrzną część okładki. Wyróżnia się okleiny wykonane z papieru jak i takie z PCV.
  • Okucia – to często elementy metalowe, które mają gwarantować działanie segregatora.
  • segregator mechanizm dźwigniowyMechanizm ringowy – specjalne zamknięcie do segregatorów reklamowych oraz biurowych.
  • Mechanizm dźwigowy – to często stosowane na grzbiecie zamknięcie. Taki segregator jest otwierany i zamykany przy użyciu specjalnej dźwigni. Jest to prosty w obsłudze system, który pozwala przechowywać duże ilości dokumentów.
  • Kieszonka na etykietę – to przeźroczysta koszulka, która jest zgrzewana lub klejona. Znajduje się na grzbiecie i służy do tego, by umieścić tam etykietę, która opisuje zawartość.