Uczniowie potrzebują kilku kluczowych atrybutów, aby efektywnie uczyć się w systemie coworkingowym

Czy może być coś bardziej komfortowego i wygodnego niż praca w otoczeniu, które sprawia, że czujesz się jak w domu? Dziś taki jest właśnie trend. Koncepcja przestrzeni coworkingowej zyskała na popularności, a wraz z nią wzrosło zapotrzebowanie na takie miejsca.

Aby znaleźć najlepszą przestrzeń coworkingową, należy zwrócić uwagę na pewne atrybuty. Ich posiadanie zwiększy Twój komfort, a co za tym idzie, również Twoją wydajność.

1. Bezpieczeństwo, prywatność i udogodnienia

Ponieważ większość nauki będzie odbywać się online, przestrzeń coworkingowa powinna zapewniać odpowiednie udogodnienia techniczne. Należą do nich

  • niezawodną i stabilną łączność bezprzewodową
  • Możliwość prowadzenia wideokonferencji i konferencji dźwiękowych
  • Kompatybilność z VPN
  • Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej
  • Pomoc techniczna na miejscu
  • Opcje drukowania i bezpieczeństwo

Bardzo ważna jest także prywatność. Bardzo trudno jest pracować, gdy jest się stłoczonym z innymi studentami, bez możliwości ruchu i skoncentrowania się na pracy. Choć miejsca pracy wymagające współpracy i zaangażowania są świetne, nie dają poczucia przestrzeni, którego możesz potrzebować, aby zapewnić sobie prywatność.

Warto również zwrócić uwagę na udogodnienia, takie jak rodzaj krzeseł i biurek, temperatura w pomieszczeniu, klimatyzacja, miejsca do spędzania przerw, zaplecze kuchenne i inne. Warto również zwrócić uwagę na rolety zapewniające prywatność.

2. Spokojne otoczenie

Potrzebujesz także spokojnego otoczenia. Miejsca pracy, które posiadają tę cechę, będą bardziej sprzyjać pracy i nauce takich uczniów jak Ty. Stopniowe zwiększanie się liczby studentów pomoże przestrzeni coworkingowej rozwijać się i odnosić większe sukcesy.

Studenci często szukają środowisk pracy, w których mogą spokojnie wykonywać swoje zadania. Posiadanie tego atrybutu w przestrzeni coworkingowej ma kluczowe znaczenie, jeśli jest to dla Ciebie ważne. Poszukiwania należy rozpocząć od znalezienia takiego miejsca, w którym panuje spokojna atmosfera. W razie potrzeby możesz nawet skonsultować się z różnymi firmami, aby znaleźć najbardziej spokojne i wygodne miejsce pracy.

3. Dostęp do pomocy w razie potrzeby

Studenci poszukują różnych atrybutów przestrzeni coworkingowych. W ramach swojej edukacji możesz współpracować z innymi studentami, aby usprawnić proces nauki. Ale kiedy masz problemy z pracą pisemną, Twoje miejsce pracy powinno umożliwiać Ci łatwy dostęp do profesjonalnej pomocy. Możesz potrzebować pomocy w pisaniu esejów z StudyClerk, profesjonalnego serwisu pisarskiego, który ułatwi Ci życie na uczelni. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na skupienie się na nauce nowych lekcji i sprawdzeniu tych, których już się nauczyłeś.

4. Cena

Zazwyczaj studenci, tacy jak Ty, potrzebują małych przestrzeni, które w razie potrzeby można powiększyć. W przypadku coworkingu istnieje możliwość, że koszty operacyjne spadną. Może się tak stać, jeśli nie zawiera się umów długoterminowych.

Wówczas nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów okablowania internetowego lub telefonicznego, mebli itp., ponieważ przestrzeń jest od razu gotowa do użytku. W porównaniu z wynajmem biur, przestrzenie coworkingowe mają więcej praktycznych i ekonomicznych zalet.

5. Wielkość

Powinieneś również rozważyć wielkość przestrzeni coworkingowej, którą jesteś zainteresowany. Nie powinna być zbyt mała, abyś Ty i inni studenci nie wpadali na siebie przez cały czas, ponieważ może to powodować dyskomfort.

Może to powodować dyskomfort, a nawet rozpraszać Cię podczas nauki. Przestrzeń nie powinna być też zbyt duża, ponieważ zmniejszy to poczucie wspólnoty wśród osób pracujących i uczących się w przestrzeni coworkingowej.

6. Lokalizacja

Zastanów się także nad fizyczną lokalizacją przestrzeni coworkingowej. Nie chciałbyś tracić zbyt wiele czasu na dojazdy. Wybierz lokalizację, która jest blisko Twojego miejsca zamieszkania. Inne kwestie związane z lokalizacją to bliskość miasta, parking, restauracje i inne.

7. Dobre poczucie wspólnoty

Sprzyjająca atmosfera prowadzi do powstania bardziej spójnej społeczności. Obecnie najlepsze miejsca coworkingowe skupiają studentów i profesjonalistów, którzy pracują w podobnych lub takich samych branżach.

Nie oznacza to jednak, że powinniście stać się dla siebie konkurencją. Posiadanie tych samych upodobań, zainteresowań i umiejętności ułatwi nawiązanie dobrych relacji. Na przykład, ponad 40% wszystkich członków przestrzeni coworkingowych to freelancerzy.

W tych przestrzeniach osoby z branży IT pełnią rolę liderów w organizacjach. Dzięki temu łatwiej im będzie się wzajemnie zrozumieć. Czasami nawet mogą rozpocząć wspólne projekty. Jest to doskonały aspekt coworkingu.

Podsumowanie

Wielu pracowników i studentów chce pracować w elastycznych przestrzeniach. Trend coworkingu jest napędzany przede wszystkim wolnością i możliwością korzystania z pełnego zaplecza przy niższych kosztach. Wybierając idealną przestrzeń coworkingową, upewnij się, że posiada ona wszystkie atrybuty, których szukasz.