Segregatory do zadań specjalnych – segregator tacho

segregator tachoNie wszystkie segregatory można opisać jako sztywne okładki z kartonu albo sztucznego tworzywa, w które będzie można wpinać różne dokumenty, które będą dziurkowane czy przekładane. Takim wyjątkiem będzie między innymi specjalny segregator, w którym nie będzie zastosowany mechanizm metalowy.

Jest on przeznaczony do przechowywania specjalnych okrągłych wydruków tachograficznych. To tak zwany segregator tacho. Tutaj na specjalne tarcze nakłada się na tuleje, które umieszcza się na wewnętrznej stronie okładki.

W aucie, w którym wykorzystuje się tachograf wykorzystywana będzie wykresówka, które rejestrować będzie w skuteczny sposób czas pracy kierowcy, przebieg pojazdu czy też prędkości chwilowe. Na tarczy kierowca musi uzupełnić swoje nazwisko i imię, miejsce wyjazdu, przyjazdu oraz stosowane daty. Gdy od pojazdu będzie się oddalał to również powinien starać się o to, by wykresówka była w stanie wszystko skrupulatnie rejestrować.

tacho segregatorWykresówka jest przeznaczona na okres 24 godzin i tylko przez taki czas może być używana. Oczywiście musi zostać dopasowana w należyty sposób to tachografu. Najważniejsze będzie zwracanie uwagi na symbole, które znajdują się na rewersie tarczy i tachografie a także na prędkość i jej zakres. Gdy dojdzie do kontroli kierowca będzie zobowiązany do tego, by pokazać Inspekcji Transportu Drogowego wszystkie tarcze tacho z wykresówki z dnia bieżącego oraz wcześniejszych 28 dni. Gdy nie posiada tacho w tym okresie musi pokazać zaświadczenie od pracodawcy o tym, że w tym okresie nie prowadził pojazdu. Powinien także okazać kartę kierowcy.

Analizę danych będzie realizował program, który skanuje tacho. Jest to skuteczne rozliczenie kierowcy, które pokazuje jak się zachowywał. Jeśli interesują Was niezbędne informacje o tachografach oraz tym jak rejestruje dane oraz jakie są godziny pracy kierowcy to możecie sięgnąć po specjalne książki, które do tego tematu się odnoszą.