Pojemniki i pudła archiwizacyjne na segregatory

W każdym sekretariacie czy biurze mamy takie sytuacje, że ilość dokumentów jest już rzeczywiście ogromna. Tak naprawdę do takiego stanu nieuporządkowania nie powinno się dopuszczać. Ale gdy dokumenty już osiągnąć nadwyżkę to należy je archiwizować i to jak najszybciej. Najprostsze będzie oczywiście ich umieszczenie w specjalnych pudłach, które potem zaniesione będą do archiwum.

 

pudło na segregatorPudło na segregator z zawartością

Najwygodniejsze będzie jednak umieszczenie w pudełkach całych segregatorów. W takim przypadku i samo archiwizowanie będzie szybsze jak i potem przeglądanie takich dokumentów będzie łatwiejsze. takie pudełka muszą być jednak większe i w związku z tym będą one oczywiście zajmować nieco więcej miejsca. Jeśli jednak archiwum jest duże można spokojnie się na to decydować.

pudło archiwizacyjne

 

Pudło archiwizacyjne na zawartość segregatora

Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się, jeśli będzie chciało się taki segregator ponownie wykorzystać. Najlepiej będzie wyjąć dokumenty i spiąć je wąsami skoroszytowymi a potem będzie można umieścić na nich spinki archiwizacyjne. Dokumenty w ten sposób spięte należy umieścić w pudełkach., będzie można je wkładać luzem ale jeśli będą spięte to można oczekiwać, że pozostaną one oczywiście w odpowiednim porządku i to będzie tutaj najważniejsze. Popularne są obecnie pudełka, które mają 100 mm szerokości i tam spokojnie zmieszczą się zawartości przeciętnego segregatora. Mamy także pojemniki, które oferowane są w większej szerokości. Ale najważniejsze będzie oczywiście to by dokumenty dobrze tam ułożyć, by nie dochodziło do ich pomieszczania.

pudła archiwizacyjne zbiorcze

Pudła archiwizacyjne zbiorcze na pojemniki i segregatory

To duże pudełka, które spokojnie mogą mieścić pojemniki z dokumentami czy też kilka segregatorów. Najczęściej montuje się w nich specjalne rączki do ich przenoszenia, dzięki czemu nawet ciężkie pudełka można spokojnie transportować. Są tak zrealizowane, że można szybko się do nich dostać, ponieważ bardzo często montuje się w nich specjalne otwarcie z przodu. Najlepsze mogą mieć nawet obciążenie do 30 kg i powinny się utrzymać w dobrym stanie.