Jakie są rodzaje segregatorów?

rodzaje segregatorówW archiwizacji dokumentów chyba nie ma drugiego tak przydatnego przedmiotu jak segregator. Znajdzie ona zastosowanie praktycznie w każdym domu i w każdej firmie. Dzięki niemu można wszystko spokojnie sobie uporządkować. Mogłoby się wydawać, że jest to taki element, który nie jest szczególnie skomplikowany w swojej budowie i raczej można go spokojnie dopasować do swoich potrzeb.

Ale tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że segregatory są produkowane w wielu różnych rodzajach i mogą się różnić pewnymi parametrami. Przede wszystkim jest to taki sprzęt, który ma służyć archiwizacji dokumentów. Dlatego najważniejsze będzie wybranie odpowiedniego jego rozmiaru. Chodzi tutaj o wielkość papieru, który będzie tam włożony.

Najbardziej rozpowszechniony segregator to oczywiście taki, który pozwala na przechowywanie dokumentów o wielkości A4. Trzeba jednocześnie mieć świadomość co oznacza taki rozmiar. Chodzi o to, że można wpiąć kartki wydziurkowane oraz takie, które będą umieszczone w koszulkach. Wtedy jednak trzeba wybrać szerszy nieco segregator, by koszulki nie wystawały z niego. Dzięki temu nie będą się zginać a wszystko będzie wyglądało estetycznie.

Druga ważna sprawa to także szerokość grzbietu, która ma być dopasowana do tego jak dużo kartek będzie się przechowywać w takim segregatorze. Obecnie są one mocno zróżnicowane dlatego będzie można je odpowiednio dobrać. Warto także patrzeć na to, jak można oznaczać segregator i czy na grzbiecie można zmieniać kartkę, która będzie podpisywała co znajduje się w środku.

zapięcie w segregatorzeWażne jest także zapięcie w segregatorze, które trzeba sobie odpowiednio dopasować. Najbardziej popularny będzie zamek ringowy. Są to pierścienie, które ręcznie otwieramy i zaciskamy. Można także znaleźć takie, które mają mechanizmy z dźwigniami, w których otwieranie ringów będzie łatwiejsze. Gdy chce się mieć praktyczny segregator i wygodny z dużą ilością dokumentów to na pewno taki z użytą dźwignią będzie się sprawował lepiej i dobrze będzie go wybrać.