Segregatory - zastosowanie i rozmiary

segregator panoramicznySegregatory można określić jako sztywne okładki, które wykonane są z kartonu albo tworzywa sztucznego i można wpiąć w nie przedziurkowane dokumenty, koszulki czy skoroszyty albo specjalne teczki z perforacją. Nakłada się je na otwarte ringi, które znajdują się wewnątrz tych sztywnych okładek.

Taka definicja będzie pasowała do tych wszystkich segregatorów, które powszechnie się obecnie wykorzystuje W segregatorach przede wszystkim możemy dużo łatwiej uporządkować wszystkie posiadane dokumenty. Najczęściej właśnie stosuje się je do porządkowania dokumentów, które się posiada. Można również w ten sposób archiwizować dokumenty i układać je w specjalnie przygotowanych szafach.

Mamy specjalne segregatory, które określa się jako panoramiczne i przygotowane są one tak, że można z nimi przedstawiać oferty i materiały szkoleniowe. Posiadają na grzbietach specjalne kieszenie, w które można wkładać etykiety informacyjne, dzięki czemu można oczekiwać, że cały przekaz będzie dużo bardziej efektywny. Duży wybór sprawia, że każdy może wybrać dla siebie odpowiednią grubość grzbietu takiego segregatora, która powinna być dopasowana do tego co będzie w nim przechowywane.

Zobacz segregatory w ofercie Ali Biuro.

Niektóre segregatory mogą także pełnić rolę stojaków informacyjnych. Dlatego trzeba je oczywiście dobrze dopasować do koszulek i wielkości arkuszy. Segregator powinien być ustawiony w pozycji pionowej, dzięki czemu jego oglądanie stanie się wygodniejsze. Arkusze powinno się umieszczać w koszulkach, tak by dało się je wygodnie oglądać oraz by nie zostały przerwane i zniszczone.

rozmiary segregatorówRozmiary

Większość segregatorów jest tak wykonanych, że mają one pomieścić wszystkie standardowe arkusze papieru, które używa się w biurach. Dlatego najbardziej rozpowszechnione są oczywiście te w rozmiarze A4. Segregatory są także większe, tak że można tam zmieścić koszulki i skoroszyty. Podobnie jest w przypadku tych na rozmiar A3 oraz A5. Podobnie pojawiają się różne rozmiary grzbietów, by można było je lepiej wykorzystać.